Талановитий моделіст-конструктор Василь Шкраб’юк – гордість позашкілля

Лис 15, 2022 Головні новини

Творчість і талант проявляються вже в ранньому віці, головне завдання дорослих – розгледіти їх у дитині та сприяти їх подальшому розвитку.

У 2014 році невеличкий хлопчина Василь Шкраб’юк з’явився на порозі Центру технічної творчості Тлумацького БДЮТ. Його талант до конструювання почав проявлятися у гуртку початкового технічного моделювання молодших школярів під наставництвом незмінного керівника Цимбалія Володимира Васильовича.

Після трьох років успішного, послідовного навчання почав займатися у автомодельному, ракетомодельному гуртках та гуртку «Конструювання транспортної техніки» в Івано-Франківському обласному державному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді під керівництвом вже улюбленого керівника. Навчився конструювати, засвоювати технологічні процеси, виготовляти різноманітні технічні об’єкти.

Тепер Василя приваблює виготовлення моделей військової техніки та макетів зброї, як він охоче демонструє як дітям, так і дорослим. Про це свідчать, зокрема, виставка на військову тематику у Надвірнянському військово-спортивному ліцеї та масштабна виставка в Івано-Франківській обласній філармонії, в якій урочисто відзначались 30-і роковини Збройних сил України, куди вихованець був персонально запрошений разом із своїм керівником.

Роботи Василя характеризуються своєю винахідливістю та технічною фантазією і завдяки цим якостям він є щорічним переможцем змагань, виставок, конкурсів різних рівнів. Також Василь вміло проводить майстер-класи як для своїх однолітків, які проводяться з метою залучення до творчої діяльності та популяризації  науково-технічного напряму позашкілля серед учнівської молоді, так і для педагогів  і батьків вихованців.

З ініціативи адміністрації Тлумацького БДЮТ та за підтримки органів місцевої влади у травні 2019 році відбулася персональна виставка творчості вихованця  технічних гуртків Шкраб’юка Василя у приміщення Народного Дому м. Тлумача. Переглянути його роботи мали змогу жителі громади.

У вересні 2020 року на обласній конференції винахідників-раціоналізаторів  Василь став лауреатом обласного рейтингового огляду «Науково-технічна творчість Прикарпаття» у номінації «Кращий юний кмітливець» та був нагороджений Дипломом  та нагрудним Знаком «Галицький кмітливець».

Час не стоїть на місці, він постійно рухається вперед, а в ногу з ним рухається і позашкілля, бо в ньому творять талановиті діти!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *